ReStart Česko zná vítěze

[Praha, 4. 12. 2012] V pondělí 3. listopadu byly v prostorách pražského centra HUB a za účasti amerického velvyslance Normana Eisena vybrány vítězné projekty programu ReStart Česko. Cílem je podpořit vznik online projektů, které mohou přinést reálnou a konkrétní společenskou změnu. Hlavní cenu Nadačního fondu Avast a podporu ve výši 100 tisíc korun získal záměr Českého helsinského výboru, konkrétně využití internetu pro videonávštěvy ve vězení. Na druhém místě se umístil projekt s názvem Ulicnik.cz, který vytváří virtuální prostor pro sdílení nápadů na rozvoj a oživení veřejného prostoru, a získává tak podporu 80 tisíc korun. Cenu za třetí místo a 60 tisíc korun si odnesl projekt Demagog.CZ, jehož cílem je vytvoření nástroje pro možnost odhalování lži politiků na webu.

Program ReStart Česko byl spuštěn v říjnu 2012. Přihlásilo se do něj celkem jedenačtyřicet nápadů, z nichž veřejnost a poté odborná komise v čele s IT experty Petrem Koubským, Adamem Javůrkem či Patrickem Zandlem vybraly šest projektů k realizaci. Zástupci všech šesti finalistů se včera večer představili před publikem a bojovali o finanční prostředky na další rozvoj svého záměru a jeho uvedení v život. „Jsme potěšeni, že se přihlásily projekty z tolika různých oblastí  – od sociálních přes lidskoprávní či ekologické až po komunitní – a že jsme mohli podpořit nejen vylepšení již stávajících, ale především vznik nových záměrů. Držíme nyní palce vítězným projektům, aby své záměry dotáhly do úspěšného konce a mohlo je využívat co nejvíce lidí, " říká Lukáš Hejna ze Sdružení VIA .

            

Podrobnosti o všech projektech: http://restartceskarepublika.techsoupglobal.org/page/finalist%C3%A9

Fotografie z akce: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470185143045385.113659.431515113579055&type=1

Organizátorem programu ReStart Česko je Sdružení VIA. Vzděláváním, poradenstvím a poskytováním služeb podporuje profesní růst neziskového sektoru. Zprostředkovává neziskovým organizacím on-line fundrasing a softwarové dary od IT firem.

TechSoup Global je americká nezisková organizace, která přinesla myšlenku ReStartu. Byla založena v roce 1987 na podporu vzdělávání v oblasti počítačových technologií a filantropických aktivit. ReStart se již uskutečnil v Rumunsku na Slovensku, příští rok jsou v plánu tři balkánské země.

Partneři programu ReStart Česko:

Publikoval: